موضوع: مقالات / نوشته ها

کاروان اعزامی ایران به مسابقات المپیک قبلی. مجموعه ای از کسانی که همه ویژگی های مشترکی دارند . همه با عشق پا به این عرصه گذاشتند . همه بصورت داوطلبانه و از روی میل قلبی خود این مسیر را آغاز کردند . همه هزاران کیلومتر دور از وطن و خانواده خود با استقامت ، ایثار و ایمان فارغ از نتیجه از پرچم کشورمان دفاع می کنند . اینها ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران هستند . و اما یک گروه دیگری نیز وجود دارد که دقیقا همین ویژگی ها را دارند . آیا می توانید حدس بزنید آنها چه کسانی هستند ؟ . شهدا و جانبازان . آنها نیز کسانی بودنند که با عشق و ایمان بدور از تعلقات دنیوی پا به عرصه ایثار و شهادت گذاشتند . آنها کسانی بودنند که کیلومتر ها دور تر از خانه و کاشانه سخت جنگیدنند تا از عزت ملت خود و پرچم کشور دفاع کنند .

 

ورزش حرفه ای و ورزش پایه و عمومی

ورزش پایه  و ورزش حرفه ای در امتداد یک مسیر قرار دارند .و هر دو حائز اهمیت . نگاهی خیلی محدود در جامعه ورزش وجود دارد که اصل را یکی از این دو رویکرد می داند و دیگری کمتر با اهمیت و بعضا بی اهمیت . بر هم کنش این دو می تواند ثابت کند که عدم توجه به هر یک از این دو رویکرد ، دیگری را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و چون رابطه دو سوی بین این دو رویکرد وجود دارد ، تضعیف یکی موجب تضعیف هر دو خواهد شد .

 

عدم حمایت از ورزشکاران حرفه ای ، بدعتی خطرناک

"کودکی را تصور کنید که با پوشیدن پیراهن یک بازیکن مشهور در کوچه و محله در حال بازی فوتبال است ( مثال بارز و مشهود ورزش عمومی) پس فلان ورزشکار حرفه ای انگیزه ورزش کردن را در این کودک به طرز چشمگیری زنده کرده است. این در سایر رشته ها نیز مصداق دارد ."م.سُلشاد

حمایت نکردن از ورزشکاران مدال آور کشور در عرصه بین المللی و ملی می تواند موجب یک بدعت خطرناک را فراهم کند . قهرمانان ما الگو های جامعه ما هستند . غالبا الگوی نوجوانان و ورزشکاران پایه ما .سقوط انها یا عدم حمایت از آنها ، موجب سقوط انگیزه های عمومی برای ورود به ورزش خواهد شد.

_ ورزشکاران المپیکی فقط یک ابزار برای نمایش پیشرفت های یک کشور نیستند . اساسا ابزار نیستند .  کما این که ایثارگران و شهدای ما نیز این گونه نبودند . آنها سنبل اقتدار یک کشور اند . آنها انگیزه ی نسل های آینده ی یک کشور اند . آنها بیان گر عشق و ایمان یک ملت به آرمان های خود هستند .

 

 

با احترام فراوان

و با آرروی تعالی برای ایران اسلامی

محمد سلیمانی شاد

 

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در شنبه 4 اردیبهشت 1395 01:48

نظرات کاربران

پکیج لنز عکاسی موبایل
پکیج لنز عکاسی موبایل - شنبه 4 اردیبهشت 1395 ساعت 03:01
ممنون. پست مفید و خوبی بود. ------------------ خسروی بزرگتر ، بندگی بیشتر می خواهد . فردوسی خردمند
پکیج لنز عکاسی موبایل
پکیج لنز عکاسی موبایل - شنبه 4 اردیبهشت 1395 ساعت 03:05
ممنون. پست مفید و خوبی بود. ------------------ خسروی بزرگتر ، بندگی بیشتر می خواهد . فردوسی خردمند

ارسال نظر جدید

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*:

ورزشکار برتر !

علیرضا حسینی از ژیمناست های خوب باشگاه پشوتن است که موفق شد در مدت کوتاهی با تمرین و تلاش زیاد ، پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

.

کانال تلگرامی ژیمناستیک (2)

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید !

https://telegram.me/gymnasti

درباره ...

محتوایی وجود ندارد ...

 

منوی کاربری
نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور
نویسندگان