موضوع: ویدئو ها / ویدئو ها

دیدن ویدیو های ژیمناستیک پایه در کانال آپارات ما . بخش ژیمناستیک پایه در آپارات بصورت پیوسته توسط آکادمی ژیمناستیک سُلشاد بروز رسانی می شود. # ژیمناستیک پایه

 

دید سایر  ویدوی های ژیمناستیک پایه از اینجا

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در پنجشنبه 6 اسفند 1394 20:32
موضوع: ویدئو ها / ویدئو ها

بهترین و تازه ترین ویدیو های " ژیمناستیک در خانه " را از طریق کانال ما در آپارات دنبال کنید . # ژیمناستیک در خانه

 

برای دیدن سایر ویدیو های ژیمناستیک در خانه بروی این لینک کلیک کنید 

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در پنجشنبه 6 اسفند 1394 20:25
موضوع: اطلاعیه ها / اطلاعیه

بسم رب الشهدا و الصدیقین 

احتراما ضمن ابراز خشنودی از حضور سعیدرضا کیخا ژیمناست خوب و با اخلاق کشور در فینال مسابقات جهانی ژیمناستیک در باکو ، برای ایشان صمیمانه  موفقیت و کامیابی را در این رقابت ها آرزو می کنیم .

با تشکر و احترام 

محمد سلیمانی شاد

موسس آکادمی ژیمناستیک سُلشاد

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در شنبه 1 اسفند 1394 13:52
موضوع: اطلاعیه ها / اطلاعیه

احتراما به اطلاع عزیزان می رساند که کانال آپارات آکادمی ژیمناستیک سُلشاد با پیگیری های انجام شده ، از سوی سایت آپارات از سطح عادی به سطح "کانال تایید شده " ارتقا یافت . لذا تمرکز این آکادمی از این پس بیشتر بروی "تولید محتوای ویدیویی" ژیمناستیک خواهد بود . لازم بذکر است بحث ویدیو های آموزشی این کانال همچنان بقوت خود باقی است. با سپاس از مسئولین محترم سایت آپارات و با تشکر از مدرسه ژیمناستیک پارسا بابت همکاری های صمیمانه شان در این زمینه . و همچنین از مخاطبان گرامی کانال آپارات آکادمی ژیمناستیک سُلشاد بخاطر نگاه هایی که به ما هدیه کردند .

با آرزوی توفیق 

آکادمی ژیمناستیک سلیمانی شاد

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در چهارشنبه 16 دی 1394 22:26
موضوع: رویداد ها / رقابت ها

به گزارش خبرماه مسابقات ژیمناستیک شهرستان برخوار در سه سطح برگزار گردید که سطح سه آن در دو قسمت شش اسباب و تک اسباب(حرکات زمینی) و در سه گروه سنی برگزار شد . این مسابقات در مجموع با بیش از 60 شرکت کننده از باشگاه راستین دستگرد برخوار ، باشگاه تختی دولت آباد ، باشگاه رسالت دولت آباد ، باشگاه پشوتن اصفهان و مدرسه ژیمناستیک پارسا اصفهان برگزار شد که در نهایت ورزشکاران زیر موفق به کسب عناوین قهرمانی شدند:

علی حلاجی مقام اول قهرمان قهرمانان (شش اسباب) از مدرسه ژیمناستیک پارسا اصفهان

حسین یوسفیان مقام دوم قهرمان قهرمانان (شش اسباب) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

یونس زارع  مقام سوم قهرمان قهرمانان (شش اسباب) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

 

یاشار فرهادی مقام اول قهرمان قهرمانان (شش اسباب) از مدرسه ژیمناستیک پارسا اصفهان

علی صادقی مقام دوم قهرمان قهرمانان (شش اسباب) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

مهدی زمانی مقام سوم قهرمان قهرمانان (شش اسباب) از مدرسه ژیمناستیک پارسا اصفهان

 

مهدی شکیبا مقام اول حرکات زمینی (گروه سنی دوم) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

علیرضا حکیمی مقام دوم حرکات زمینی (گروه سنی دوم) از باشگاه پشوتن خانه اصفهان

مهران حسین ابراهیمی مقام سوم حرکات زمینی (گروه سنی دوم) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

 

علی مهندس مقام اول حرکات زمینی (گروه سنی سوم) از مدرسه ژیمناستیک پارسا اصفهان

عرفان معینی دوم حرکات زمینی (گروه سنی سوم) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

علی قاسمیان سوم حرکات زمینی (گروه سنی سوم) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

علی اصغر منتظر الظهوری سوم مشترک حرکات زمینی (گروه سنی سوم) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

 

سید علیرضا حسینی مقام اول حرکات زمینی (گروه سنی اول) از باشگاه پشوتن خانه اصفهان

محمدرضا قاسم بندی سوم حرکات زمینی (گروه سنی اول) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

علی محمد اعظمی دوم حرکات زمینی (گروه سنی اول) از باشگاه راستین دستگرد برخوار

گفتنی است جناب آقای مهدی معیاری داور ملی و رئیس اسبق هیات ژیمناستیک شهرستان اصفهان  به عنوان مهمان ویژه و  سرداور مسابقه حضور داشتند

مطالب بیشتر و تصاویر

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در چهارشنبه 16 دی 1394 15:26
موضوع: رویداد ها / رقابت ها

مسابقات ژیمناستیک شهرستان برخوار تحت سیستم المپیاد قهرمانان ژیمناستیک برگزار می شود

دور جدید مسابقات شهرستان برخوار پاییز 1394 به میزبانی شهر دستگرد برخوار برگزار خواهد شد . این مسابقات با حضور شهر های مختلف این شهرستان و در سه سطح در شش اسباب برگزار می شود .

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در شنبه 14 آذر 1394 02:51
موضوع: بدون موضوع / بدون موضوع

برنامه سطح بندی اختصاصی آکادمی ژیمناستیک سلیمانی شاد

المپیاد قهرمانان ژیمناستیک سیستمی 10 سطحی است ، که سطح یک و دو آن بر اساس برنامه جشنواره قهرمانان طراحی شده  وشامل حرکات پایه می باشد که بصورت ایستگاهی برگذار می شود. برای قبولی در سطح یک و دو ژیمناست باید در مجموع حداقل هفتاد درصد نمرات را کسب کند. از سطح 3 تا 7 ورزشکاران باید برنامه اجباری از پیش تعیین شده را در 6 وسیله اجرا کنند . نمره قبولی در هر وسیله حداقل هفت می باشد. . سطح 8 و 9 و 10 شامل اجرای برنامه های اختیاری است که مربوط به نخبگان ژیمناستیک خواهد بود.

 

برای دانلود برنامه روی تصویر کلیک کنید

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در پنجشنبه 21 آبان 1394 14:04
موضوع: مطالب آموزشی / آموزش های ورزشی

تغذیه و برنامه غدایی مهمترین عامل تاثیر گذار در ورزش قهرمانی است که معمولا مربیان و کادر آموزش قهرمانی در رشته ژیمناستیک در باشگاه ها ، بر روی آن کنترلی ندارند و یا کمتر کنترل دارند. و این در حالی است که اگر بهترین و دقیق ترین روش های آموزشی قهرمانی توسط مربیان اعمال گردد ، و  خانواده ها توجهی به وضعیت تغدیه فرزندانشان نداشته باشند . کل فرآیند آموزش قهرمانی ژیمناستیک با شکست مواجه خواهد شد و هزینه این شکست را علاوه بر خانواده ها ، مربیان و باشگاه ها نیز متحمل خواهند شد. لذا توجه به عامل تغذیه ، در حال حاضر مهم ترین رکن آموزش قهرمانی ژیمناستیک محسوب می شود. 

در این راستا مطلبی به قلم دکتر حمیدرضا دوست محمدی مسئول کمیته آموزش هیات پزشکی ورزشی استان سمنان تهیه کردیم که انتظار می رود مورد توجه جدی قرار گیرد.

با آرزوی موفقیت 

محمد سلیمانی شاد

موسس آکادمی ژیمناستیک سُلشاد

 

هدف اصلی تغذیه ورزشی،ایجاد زمینه مناسب برای پرداختن به ورزش سالم و ایمن است تا ورزشکاران بتوانند عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشند.

تغذیه و ورزش دو انتهای طیف فرآیند کسب انرژی و مصرف آن در تمامی فعالیت های فیزیکی بدن هستند.با تغذیه نیازهای بدن شامل نیاز به انرژی (با مصرف کربوهیدرات ها وچربی ها)نیاز به ترمیم ساختاربدن (با مصرف مواد پروتئینی)ونیاز به ویتامین ها،مواد معدنی وسایر موادی که به مقادیرکم (در حد میلی گرم ومیکروگرم)مورد نیاز بدن هستند،تامین می شود.بدن هنگام فعالیت های فیزیکی و ورزش،این انرژی دریافتی را مصرف واز پروتئین ها برای ساختن بافت های بدن و ترمیم بافت های تخریب شده و از ویتامین ها،مواد معدنی وسایرریزمغذی ها برای انجام این واکنش ها استفاده می کند.

نقش تغذیه در ورزش یونان باستان وهنگام شروع بازی های المپیک در سده های قبل از میلاد شناخته شد.زمانی که ورزشکاران شرکت کننده در بازیهای المپیک با افراط در مصرف مقادیر زیادی مواد غذایی مانند گوشت ،نان و نوشیدنی ها سعی در افزایش نیروی خود داشتند تا بتوانند پیروز رقابت های المپیک باشند.درعصرحاضر،با ارتقای سطح رقابت های ورزشی وآمادگی جسمانی ورزشکاران نخبه،فاصله بین شکست و پیروزی کوتاه شده است.به همین دلیل جزییات ممکن است باعث تفاوتی چشمگیر در نتایج مسابقه ها شود.رژیم غذایی هم یکی از عوامل موثر در عملکرد ورزشکاران و ضامن موفقیت های ورزشی هستند.

تغذیه ورزشی حیطه ای از علم تغذیه و رژیم درمانی است که تمام افرادی که درگیر فعالیت های ورزشی اعم از حرفه ای هستند،تحت پوشش قرار می دهد.هدف اصلی تغذیه ورزشی،ایجاد زمینه مناسب برای پرداختن به ورزش سالم و ایمن است تا ورزشکاران بتوانند عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشند.

اهداف اختصاصی تغذیه ورزشی عبارتند از:

برنامه ریزی تغذیه ای برای تامین گروهای غذایی و مایعات مورد نیاز،حفظ ذخایر انرژی بدن(مانند ذخیره گلیکوژن عضلات)،تسهیل درهضم غذای مصرفی،کاهش خستگی،کم کردن آثار استرس های متابولیکی،تسریع بازیابی وکمک به رشد عضلات،تغذیه ورزشکاران براساس دوره های طولانی مدت وکوتاه مدت برنامه ریزی می شود.آمادگی جسمانی ای که ورزشکار درطول یک فصل ورزشی به آن نیاز دارد،مستلزم برنامه ریزی قبل از شروع فصل است.برنامه غذایی طولانی مدت ورزشکاران هرهفته باید مورد بررسی قرار گیرد وبا در نظرگرفتن شدت ومیزان تمرین ها،تغییرات لازم در رژیم غذایی به صورتی اعمال شود تا وزن ایده آل ،عضلات متناسب و درصدچربی مورد نیاز هر رشته ورزشی به تدریج حاصل شود.در برنامه ریزی کوتاه مدت،هر روز وهرساعت منتهی به رویداد ورزشی مورد بررسی قرارمی گیرد تا هنگام شروع مسابقه ،ورزشکاران به اندازه کافی مایعات وانرژی دریافت کرده باشند،باقیمانده مواد غذایی درمعده وجود نداشته باشدودرصورتی که زمان مسابقه طولانی شود،برنامه مصرف کربوهیدرات ها ونوشیدن مایعات در زمان مسابقه از قبل برنامه ریزی شده باشد.در دوره تمرین های سنگین،راهکارهای تغذیه ای معطوف به برنامه ریزی برای تمرین ها،روزهای بعد از تمرین،بازیابی ذخایر انرژی بعد از تمرین وجایگزینی مایعات از دست رفته است.

برای تقویت ذخیره های انرژی دربدن ورزشکاران نیز از روش هایی استفاده می شود که یکی از آنها بارگیری کربوهیدرات هاست.در این روش ابتدا یک هفته قبل از مسابقه ها،شدت تمرین ها افزایش می یابد وسپس وعده های غذایی غنی از کربوهیدرات به ورزشکاران ارائه می شود تا از این طریق ذخایرگلیکوژن عضلات افزایش یابد.علاوه بربرنامه ریزی های تغذیه ای در تیم ها واردوهای ورزشی،مشاوران تغذیه ورزشی سعی می کنند با آموزش الگوهای صحیح تغذیه ورفتارهای تغذیه ای مفید،شرایطی فراهم کنند که ورزشکاران در زمانی که در اختیار تیم ها نیستند هم تغذیه مناسبی داشته باشند.تغذیه بدون توجه به اصول تغذیه واهداف ورزشی،آثار منفی در عملکرد ورزشی خواهد داشت بنابراین هرنوع تغییردررژیم غذایی،کاهش یا افزایش وزن،استفاده از مواد غذایی جدید ومکمل های ورزشی باید با توجه به هدف وبا نظارت مشاوران تغذیه ورزشی برنامه ریزی شود.

دکترحمیدرضا دوست محمدی

لینک منبع 

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در دوشنبه 27 مهر 1394 14:15
موضوع: مقالات / نوشته ها

تحلیل سیستمی وضعیت گذشته ، حال و آینده ژیمناستیک استان اصفهان

به قلم محمد سلیمانی شاد ...

 

صمیمانه ...

پدر من چهل سال پیش پایه های ژیمناستیک رو روی این جامعه و این سیستمی که الان میبینی بنا کرد تا به اینجا رسید ، هر بار هر کسی ساخت ، فرو ریخت . بهترین برنامه ها اومدن ، بهترین مدیران ولی همه چیز باز به نقطه ی اولش برمیگشت. من خطشو تا مدتی ادامه دادم . فکر می کنی به کجا رسیدم ؟ . به جامعه به سیستمی که ما از ابتدا پایه هامون را روش بنا کردیم ! . ما یک دور کامل چهل ساله زدیم تا به خودمون برسیم ! به نقطه ی اول . به جایی که بفهمیم نباید آینه ای که چهره ی زشت ما رو نشونمون میده رو بشکنیم . بلکه باید چهره ی خودمون رو تمیز کنیم . هدف ما ، شروع فرآیندی است که منجر به اصلاح خود ما خواهد شد. ما دنبال جهش و فرو پاشی نیستیم ، ما دنبال رفتار هدف جو هستیم . سیستم خودش سیستم رو اصلاح خواهد کرد . خود سازماندهی پویا . این اتفاق به مرور زمان خواهد افتاد . تا موقعی که بستر برای ساختن ، کاملا آماده خواهد شد. این فرآیند به هیچ وجه تحت کنترل ما نیست ، تغییرش نمی تونیم بدیم ، تنها کاری که ما می تونیم بکنیم اینکه خودمونو مطابق با اون اصلاح کنیم.

موقعی که بستر فراهم شد ، ژیمناستیک اصفهان به یک قطب تبدیل خواهد شد ، به یک فطبی که سطح اون از سطح اول کشور بسیار بالاتر خواهد بود ، هیات استان اصفهان به یک شبه فدراسیون مستقل با چهار ملیون نفر جمعیت بالقوه ( جمعیتی باندازه ی کشور های کوچک اروپایی ) تبدیل خواهد شد. این اتفاق قبلا توی فوتبال اصفهان رخ داد. و دقیقا توی ژیمناستیک اصفهان هم اتفاق میفته .

افرادی که الان با هم در تعارض هستند .و تعارضشون خیلی هم واضح هستش در کنار هم قرار میگیرن. چون ذاتا از یک ریشه اند . تخصص ها در کنار هم قرار خواهد گرفت . هم دیگر رو تکمیل خواهد کرد ، هم افزایی پویا . و یک شخصیت واحد شکل خواهد گرفت . شخصیتی که چشم اصلی و چشم قدرتمند ژیمناستیک اصفهان میشه .

تکرار می کنم ، ما این فرآیند رو نمی تونیم کنترل کنیم ، فقط می تونیم با تغییر زمان ، خودمون رو با اون سازگار کنیم . سازگاری پویا

 

 

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در پنجشنبه 23 مهر 1394 00:11
موضوع: اطلاعیه ها / اطلاعیه

بسم الله الرحمن الرحیم

احتراما بدین وسیله اعلام می نماییم که طبق روال و طبق سیاست کلی آکادمی ژیمناستیک سلیمانی شاد ، ما آماده ی هر گونه همکاری در زمینه های فنی ژیمناستیک نظیر برگزاری مسابقات ، جشنواره ها ، تمرین مشترک و ... با هر شخص حقیقی و حقوقی فعال در زمینه ی ژیمناستیک  اعم از هیات ها در تمامی سطوح و باشگاه های خصوصی ، می باشیم .

 

محمد سلیمانی شاد

موسس آکادمی 

 

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در سه شنبه 21 مهر 1394 12:53
موضوع: رویداد ها / رقابت ها

جشنواره تابستانه مسابقات ژیمناستیک روز جمعه مورخ 1394/07/17 ، به میزبانی مدرسه ژیمناستیک پارسا ، با حضور بیش از 650 نفر از ورزشکاران و خانواده هایشان در سالن آمفی تئاتر برق اصفهان برگزار گردید.

در این جشنواره ورزشکاران و مربیانی از هشت سالن تخصصی ژیمناستیک استان اصفهان حضور داشتند . از مسئولین حاضر در جشنواره می توان به  سرکار خانم زیبنده نائب رئیس محترم هیات ژیمناستیک استان اصفهان و چند تن دیگر از مسئولین اشاره کرد.

پیش از این مسابقاتی در سه سطح برگزار شده بود که در بخش پسران بیش از 117 شرکت کننده و دختران بیش از 100 شرکت کننده با هم رقابت کردند . مسابقات نیز با همکاری جمعی از باشگاه های خصوصی معتبر ژیمناستیک  از شهر های مختلف استان اصفهان با محوریت و میزبانی مدرسه ژیمناستیک پارسا و با حضور  آکادمی ژیمناستیک سُلشاد به عنوان حامی برگزار گردید. 

دیدن تصاویر بیشتر در ادامه مطلب ...

 

ادامه ی مطلب ... نوشته شده توسط : solshadgym در یکشنبه 19 مهر 1394 00:48
موضوع: مقالات / نوشته ها

به قلم استاد محمد سلیمانی شاد ...

ساختن ساختمانی که ستون هایش قادر اند فکر کنند ، تصمیم بگیرند ، جا به جا شوند .. سازه ی عظیمی که هر چه طبقاتش بیشتر می شود ، نقش این ستون های هوشمند و تصمیم گیرنده  پرنگ تر می شود .چگونه می توان این ساختمان را سر پا نگه داشت ؟ ساختمانی که ستون هایش از هیچ قاعده ی خاصی پیروی نمی کند ؟ تا چه حد به این سازه می توان اطمینان کرد ؟ ساختن آن چقدر طول خواهد کشید ؟ شاید این عبارات کمی عجیب بنظر برسد ولی کاملا وضعیت کنونی ژیمناستیک قهرمانی را مشخص می کند. مربیان ما به  ناچار ساختمانشان را روی ستون هایی بنا می کنند که هیچ کنترلی بر روی آنها ندارند. ستون های ژیمناستیک قهرمانی ، ورزشکاران قهرمانی هستند . ورزشکارانی که بنای ورزش قهرمانی یک باشگاه ، یک شهر و یک کشور را شکل می دهند .ساختن این بنا سال ها بطول خواهد انجامید . معمار این بنا مربیان هستند .

متاسفانه مشکلی که در زمینه ی ژیمناستیک قهرمانی با آن روبه رو هستیم ، نبود ساز وکار مشخص برای انتخاب فرد جهت ورود به بعد قهرمانی ژیمناستیک می باشد. اگر بنحوی نتوان فرآیند ورود و تکمیل ژیمناستیک قهرمانی را کنترل کرد ، درواقع ستون های ژیمناستیک قهرمانی را نمی توان کنترل کرد . در این صورت ساختمان ورزش قهرمانی با تهدید رو به رو خواهد شد. هر چه تعداد طبقات این ساختمان بیشتر شود ، خطر فروپاشی کل نظام ورزش قهرمانی در رشته ژیمناستیک بیشتر خواهد شد. در چنین وضعیتی  جابه جایی و حذف یک ستون بخصوص در طبقات پایین ، منجر به فروپاشی کل سازه می شود .

به زبان ساده  ژیمناستی که وارد آموزش های قهرمانی می شود ، طبیعتا چند سالی طول خواهد کشید که به سطح قابل قبولی از توانایی دست پیدا کند .این ژیمناست در اوج خود ، پایه های اصلی اعتبار ژیمناستیک قهرمانی یک مربی و یک باشگاه را شکل خواهد داد. در بعد وسیع تر ژیمناست های قهرمانی پایه های اصلی ژیمناستیک قهرمانی مجموعه ای از باشگاه ها و مربیان (دقیقا جامعه ی ژیمناستیک) را شکل خواهند داد . حال تصور کنید جامعه ژیمناستیک کنترلی روی این پایه ها نداشته باشد. در این صورت چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

پاسخ این سوال می تواند زنگ خطری باشد. زنگ خطری برای چاره اندیشی در جهت حل این مشکل . در جهت کنترل پایه های جامعه ی ژیمناستیک یعنی ورزشکاران قهرمانی . راه حل های متعددی وجود دارد. یکی از آنها تعریف مکانیزمی که ژیمناست را برای آموزش های قهرمانی انتخاب می کند ، حفظ می کند ، پرورش می دهد و به اوج خود می رساند . مکانیزمی  حرفه ای و قراردادی که ورزشکار را ملزم می کند که طبق روند خاصی رفتار کند .

خروج ژیمناست ها جهت شروع سایر رشته ها ، برای ژیمناستیک یک تهدید است ، نه مزیت یا فرصت . بیاد داشته باشید که خروج یک ژیمناست از رشته ژیمناستیک بمنزله ی خروج یکی از ستون های جامعه ی ژیمناستیک از ساختمان ژیمناستیک قهرمانی است . و این اتفاق کل جامعه ژیمناستیک را می تواند به خطر بیاندازد. استفاده از ژیمناست ها برای پیشرفت سایر رشته ها . اتفاقی است که باید در ژیمناستیک عمومی شاهد آن باشیم نه ژیمناستیک قهرمانی.

تعریف مکانیزمی حرفه ای و قراردادی در کنار ایجاد فرهنگ قهرمانی در میان خانواده ها می تواند به استحکام پایه های ژیمناستیک قهرمانی از نگاه سیستمی ، کمک کند.

 1394/7/11

  محمد سلیمانی شاد

   مربی و داور رسمی فدراسیون ژیمناستیک ج.ا ایران

لینک ثابت نوشته شده توسط : solshadgym در شنبه 11 مهر 1394 01:10
سایر صفحات:

ورزشکار برتر !

علیرضا حسینی از ژیمناست های خوب باشگاه پشوتن است که موفق شد در مدت کوتاهی با تمرین و تلاش زیاد ، پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

.

کانال تلگرامی ژیمناستیک (2)

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید !

https://telegram.me/gymnasti

درباره ...

محتوایی وجود ندارد ...

 

منوی کاربری
نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور
نویسندگان